Jak uskutecznić swoje plany franczyzowe na 2020 rok?

02 lut 2020
źródło: materiały prasowe

Początek roku to z reguły czas podsumowań tego co się działo w ubiegłym. To również czas wyznaczania sobie postanowień noworocznych. Warto dokonać analiz i wejść w 2020 rok z nowymi planami. To odpowiedni moment, aby marzenia na otworzenie biznesu pod szyldem znanej marki przekształcić w ich realizacje.

Po pierwsze – dokonaj analizy interesujących Cię firm

To najważniejszy etap – sprawdź kilka interesujących Cię firm, dokonaj analiz jaki model proponują. Zweryfikuj, czy sposób pracy będzie pasował do Twojej osobowości i będzie sprawiał Ci przyjemność. Warto napisać maila do potencjalnego franczyzodawcy z zapytaniem o szczegóły oferty. Na końcu przemyśl, czy przekazane koszty są dla Ciebie akceptowalne.

Po drugie – porozmawiaj z innymi franczyzobiorcami

Nie ma lepszej możliwości na zweryfikowanie, czy franczyza jest odpowiednia dla Ciebie. Po zidentyfikowaniu określonej sieci skonsultuj się z jej franczyzobiorcami. Przygotuj na takie spotkanie pytania, tak aby wynieść z niego jak najwięcej. Warto też zainicjować spotkanie z byłymi franczyzobiorcami i dopytać co było powodem zamknięcia biznesu.

Po trzecie – edukuj się i poszerzaj wiedzę

Rozpoczęcie własnego biznesu wiąże się ze stałym rozwojem zawodowym. Warto czytać książki i poradniki biznesowe, a także biografie światowych gigantów biznesu. Szczególnie, że tego rodzaju treści pokazują zarówno sekrety sukcesu, jak i porażki.

Po czwarte – wyznacz sobie cele

Uznani coachowie uważają, że cel bez wyznaczenia daty końcowej nigdy nie będzie zrealizowany. Przygotuj sobie kalendarz/notatnik gdzie będziesz mógł wyznaczać realne cele. Niech ich będzie tylko kilka. Możesz także dokonać hierarchii celów i wybrać te, które będą priorytetem w tym roku.

Po piąte – zaplanuj sobie życie prywatne

Pamiętaj, że przepracowanie na dłuższą metę nie procentuje. Im bardziej będziesz zmęczony/a tym Twoja wydajność będzie mniejsza. Staraj tak planować pracę, aby móc pogodzić ją z życiem prywatnym. Wyznaczaj sobie dni wolne od pracy. Wcześniej zaplanowana praca dużo ułatwia.

Po szóste – przeanalizuj domowy budżet

Dokonaj odpowiednich kalkulacji i dopasuj biznes w taki sposób, aby zweryfikować m. in. Twoje zobowiązania finansowe, wydatki i możliwości inwestycji. Zastanów się także nad dodatkowymi możliwościami finansowania Twojego nowego biznesu. Przemyśl kwestie związane z np. dofinansowaniem działalności z Urzędu Pracy lub środków Unijnych. Dodatkowo możesz dokonać analizy kredytów na rozwój działalności gospodarczej lub poszukać informacji o leasingu.

Franczyzobiorco bądź cierpliwy, dokonaj odpowiednich analiz własnych chęci i umiejętności. Nowy Rok to najlepszy czas na zmianę. Niemniej sprawdź, czy jesteś na nie gotowy.

 

***

Polecamy także:

Franczyza bez wkładu własnego od kulis

Opublikowane przez: Daria Kania-Baran
x
Zapisz się do newslettera